Werken zonder direct daglicht mag, maar is niet altijd even wenselijk. Stel dat er in een kantoor ook kamers zijn zonder ramen, waardoor er geen daglicht binnenvalt, maar verder zijn het goede vertrekken met een goede airconditioning en voldoende kunstlicht. Zijn deze kamers dan geschikt om er een werkplek in te maken? Met een werkplekonderzoek van Betes krijg je een goed beeld wat er mogelijk is om een ergonomische werkplek te realiseren.
(bron: rendemente.nl)
Ventilatie voor kantoorruimten
Voor ventilatie in ruimten gelden een aantal normen:
- Voor kantoorruimten afhankelijk van de fysiek inspannende werkzaamheden.
- Voor scholen met betrekking tot de minimale luchtverversing en rekening houdend met kinderen in het bijzonder.
- Bij industriële werkplekken waar minimale luchtverversing ruim voldoende moet zijn.
Pas op voor tocht
Ventilatie is echt een must daar waar meer mensen gelijktijdig aan het werk zijn maar pas op voor tocht, want tocht kan heel hinderlijk zijn.
(bron: arbo-online)
Wens je advies voor een ergonomische werkplek? Wij komen graag bij u langs voor een werkplekonderzoek.
Akoestiek in kantoorruimten
Akoestiek is de wetenschap die zich bezighoudt met geluid. Geluid bestaat uit trillingen die zich in de meeste gevallen door de lucht voortplant. De akoestiek heeft verschillende toepassingen hieronder wordt verstaan de invloed die een ruimte heeft op nagalm en klank van het geluid. Wanneer men bijvoorbeeld spreekt over “deze ruimte heeft een slechte akoestiek”, bedoeld men eigenlijk dat de eigenschappen van die ruimte niet overeenkomen met het gebruik. Aan een collegezaal stelt men bijvoorbeeld andere eisen dan aan die in een concertzaal. De akoestiek in een ruimte is afhankelijk van de absorptie en reflectie (terugkaatsing) van geluid door de wanden, de grootte van de ruimte, of de attributen in de ruimte. De absorptie wordt beïnvloed door een zachte of ruwe wandafwerking. Terugkaatsing gebeurt door een gladde en harde afwerking. Wanneer het geluid veel wordt teruggekaatst, duurt het een tijd (nagalm) voordat het geluid is uitgestorven. Betreffende nagalm kan worden berekend of opgemeten.
In een kantooromgeving kunnen diverse aanpassingen zorgen voor een beter akoestiek en welzijn van de medewerkers. Denk hierbij aan levende planten in akoestische plantenbakken, wand- en plafondbekleding en akoestische schermen tussen de werkplekken.